סיפורם של יובל ופטרה

הסיפור שלנו מתחיל בבחור ישראלי רגיל  ונורמטיבי ששירת במשטרת ישראל למעלה מ- 15 שנה והחליט לפרוש מחיים של לחץ ומתח ולחפש חיים שלווים שיעשו אותו מאושר.

 

הבחור, שמו יובל, עזב את משפחתו ואת חבריו בישראל ונסע לרומניה, ארצם של הוריו שנולדו בה עוד לפני מלחמת העולם השנייה, שרדו את הנאצים ועלו לישראל.

 

מכל המקומות היפים ברומניה בחר יובל בעיר ברשוב, עיר מחוז בחבל טרנסילבניה, עיר יפה, נקיה ומסבירת פנים, מחד עיר מרכזית ומנגד עי שקטה השוכנת למרגלות הר הטמפה המפורסם, כשבקיץ הכל פורח מסביב בשלל תבעים נהדרים ובחורף השלג הלבן מכסה את כל העיר בנצנוצו הבוהק. מראה רומנטי ללא ספק בכל ימות השנה.

 

ואם ברומנטיקה אנו עוסקים הרי שזה הזמן לספר כיצד פגש יובל את האישה שאתו.

 

בחודשים הראשונים להיותו בברשוב הוא שהה בבדידותו, בהתארגנות יומיומית ובהכרת אנשים וחברים חדשים בסביבתו החדשה. כמו כן הוא החל לחפש הזדמנויות עסקיות.

 

במסיבת חברים שאליה היה מוזמן הכיר יובל את מי שעתידה להיות האישה שאתו והינה עד עצם היום הזה. סטפניה פטרה סוארה, שנולדה בפלויטש עיר קטנטנה הנמצאת בשכנות לעיר ברשוב הגדולה. פטרה עברה בבגרותה לברשוב.

 

הניצוץ שניצת בין שניהם, הדליק אהבה גדולה יפה ומיוחדת שמזינה עד היום את עצמה  כ- 17 שנה לאחר הפגישה הראשונה.

 

הם עברו במהרה להתגורר יחדיו. פטרה, כיום כבת 40, אשה גבוהה ונאה מאוד, אינטליגנטית דוברת שפות סייעה רבות ליובל בשיפור השפה הרומנית, בנבכי עולם העסקים ובסידורים שהיה זקוק להם, מתרגמת עבורו מסמכים ומלווה אותו בכל. פטרה ויובל הינם זוג נדיר, המתחבב ביחד וכל אחד מהם לחוד על כולם, חברים ומשפחות כאחד והם מקובלים בכל מקום ברומניה וגם בישראל.

 

לפני כשלושה חודשים החלה פטרה לחוש ברע ופנתה לבירור רפואי. אחרי כחודש הבירור העלה תוצאות של בדיקות דם המצביעות על סרטן בדם – לוקמיה. היא אושפזה בבי"ח בברשוב כשיובל נמצא לצידה בכל רגע ורגע. במשך כשבוע ימים היא קיבלה טיפול מייצב ומאחר ונאמר להם מפורשות שאין ברומניה אפשרות לטפל בסוג זה של סרטן וסיכוייה נמוכים מאוד. כדי לתת  לפטרה סיכויי החלמה טובים יובל החליט מיד לעזוב את עסקיו, אלה שבנה בעמל רב במו ידיו, וביחד עם פטרה אהובתו נסעו מיד לישראל.

 

הם הגיעו לישראל ב- 8.9.16 ולמחרת היום כבר נפגשו עם פרופסור – מומחית לטיפול בלוקמיה.

 

פטרה כעת בישראל, מקבלת טיפולים כימותרפיים וביולוגיים קשים במרכז הרפואי רמב"ם שבחיפה (עיר בצפון ישראל), חלק מהטיפולים באשפוז מלא וחלקם באשפוז אמבולטורי. משך הטיפולים הצפוי הינו כשנה בעלות של כ- 800 אלף עד מיליון ₪, כולל השתלת מח עצם במידה ולא יהיו סיבוכים מיותרים אחוזי ההצלחה כ- 90%. הטיפולים דורשים מלווה צמוד לחולה ולכן יובל, מן הסתם, צמוד אליה כמעט בכל שעות היממה. במעט הזמן שהוא נוסע להתרענן ולהחליף בגדים הוא משאיר עם פטרה את אחיינו כמלווה.

 

אנו, קבוצה של חברים של יובל ופטרה התאגדנו כדי לעזור בכל הדרוש ע"מ להציל את חייה של חברתנו היקרה. משפחתו של  יובל  מאחרת אותם ומסדרת את התנאים הדרושים בבית (סטריליזציה, בידוד ממחלות וזיהומים, מזון נכון וכו') ואנו החברים עושים כל שביכולתנו כדי להקל את הסידורים הנדרשים כמו השגת התרופות היקרות שאינן מסופקות ע"י ביה"ח, תרופות תומכות נוספות, קביעת פגישות והתרמות. ובנוסף, פטרה מקבלת טיפול תומך ברפואה אלטרנטיבית, טיפול רגשי תומך בשל תופעות הלוואי הקשות של הטיפולים ותוספי מזון מרוכזים שמחזקים את המערכות בגופה.

 

אנו עוסקות ביחד עם החברים בגיוס תרומות כדי שנוכל לשלם עבור הטיפולים, התרופות והאשפוזים היקרים. הקמנו עמותה להצלת חיים ללא כוונות רווח על מנת לגייס את הכסף הנדרש. קיים חשבון בנק מסודר אליו כל המעוניין יכול להעביר את תרומתו והכל בליווי של עו"ד ורו"ח העובדים בהתנדבות.

 

אנו מבקשות מכם, לפרסם את הסיפור המרגש של אהבתם המדהימה של יובל ופטרה, סיפור חוצה גבולות, שפות ותרבויות ולומר לכולן שאם כל אחד יתרום את שביכולתו נוכל לעזור להציל את חייה של פטרה היפה ושלסיפור הזה חייב להיות סוף טוב !

 

עמותה למען חולי לוקמיה